öyle bir şey dedi ki!!11!

selamlar okuyucu,

başlığa kanıp televole magazini yapacağımızı zannediyorsun değil mi? ama işin aslı öyle deelll, takım elbisemizi giydik, salon insanı seviyesinde, gülce ile size akşam ajansını sunacağız.

kafası güzel, kendi güzel bloğunuz vakitlice yayında. bu tabiri de flört’ün rasta baba şarkısından arakladım, onlar da sokaktan araklamıştır muhtemelen. güzel şarkı değil mi ama? yeni nesil bir ali desidero yapacaksa o da rasta baba olur bak. yalnız flörtde bu şarkıda çok kolpa ha, biz orada değildik, olsak müdahale ederdik falan, yalanlarınızı sikeyim.

okuyucu nabıyon, keyifler nasıl? iktidar da kemalist oldu, keyifler yerinde di mi? bak daha önce bir kaç yerde dile getirdim, buraya da tarihe not düşmek adına yazıyorum yakında gezici olacaklar, çapulcunun daniskasıyız diyecekler biz de doğa düşmanı olacağız biliyorsunuz değil mi? “bunnnnllarrrr eylem yapmak sureti ile gezi parkını yıkmaya çalıştılar, benim polisim zor kurtardı güzelim parkı” diyecekler. gözüne far tutulmuş davşan gibi kalma hazırlıklı ol bak.

gündemi nasıl da takip ediyoruz ama? olacak o kadar haber servisi bir biz iki. haber nerde biz orada. zaten bazen düşünüyorum, bazen de düşünemiyorum, gülce benim yerime düşünüp söylüyor, yaşlılığın çekilmez senin, emekli albay olacaksın başımıza diyor. “şiişşş on iki numara niye oraya park etmiş” diye bağırıcam apartmanın camından, yeni nesil cemil olacağım başınıza, camdan sarkıp bira içmeye kaçacağım.

gündem dedim de avustralyayı nasıl bilirsin okuyucu? dört mevsim güneş, sörfçüler, bikinili kızlar, en büyük haberi hafta sonu çimleri biçemediği için histeri krizi yaşayan samantha gibi haberlerle değil mi? bizi de öyle yediler bak. yalnız iyi yedik. her ne kadar günlük gündemi ile dünyanın enerji ihtiyacını karşılayan yalnız ve güzel ülkem kadar olmasa da bizim de bir gündemimiz var.

şimdi ilk üçü sayalım bakalım. şok şok şok, çifte vatandaş milletvekilleri ortaya çıktı ve dublaj, montaj demediler istifa ettiler ya da istifaya zorlandılar. adam italyan ama aynı zamanda avustralya pasaportlu, ya belki o bile unutmuş ama bir yerden ortaya çıktı, peşinden bir sürü daha çıktı. hepside muhalif işçi partili, yeşiller partili falan. bunlar göçmenleri seviyo ya, adamların başı yandı bu sevgiden.

ikinci sırada mülteci krizi var. okuyucu zamanında teknelerle kaçak olarak avustralyaya girmek isteyen bir takım insanlar var. avustralya bu insanları toplamış, papua yeni gineye ait iki adaya yerleştirmiş, amerika ile de obama zamanı anlaşmış, amerika bu insanları alacakmış. ama trump gelir gelmez mültecilere karşı olan tutumundan dolayı, aussilere de siktiri çekmiş. şimdi papua yeni gine de maraz çıkartıyor. aslında tutuldukları ada da kamptaki tutumlardan dolayı mülteciler memnun değilmiş. hükümette kampın dışında bungalov tarzı daireler yapmaya başlamış, şimdi insanlara oraya gidin diyorlar. ama adanın yerel halkı da bunlara karşı sert davranıyor. muhalefette o inşaatların bitmediğini, insanların zor durumda olduğundan bahsediyor. olan biten ne olursa olsun, insanlar ortada kalmış durumda. mevzu hala çözülemedi.

ve üçüncü ve en muhabbetli mevzu. eşçinsel evlilik için yapılan, referandum ya da meclis kararı öncesi ankette, avustralya yes be annem dedi. yani eşçinseller evlensin, mala mülke ortak olsunlar, boşanırken birbirlerine girsinler yasasına az kaldı. avustralya medyası bu konuyla çok ilgili. özellikle melbourne’de, belediye resmi olarak evet kampanyasına destek veriyordu. yalnız karar dün açıklandığından beri gazetelerde hep erkek erkeğe öbüşme resimleri dönüyor. seksist olmayan bloğunuz vakitlicenin bir ferdi olarak söylüyorum ama insan oraya bi gadun resmi koyar ya. erkekler de öbüşsün abi, bize meyletmedikten sonra sıkıntı yok ama gadun daha estetik varlık be abi. ne bilim ben hep asansörde öbüşen dayılar, açmayın dedeler gördüğümden midir nedir, bünye orada bir error veriyo be ya. bi de gay evliliği diyince bana hep bi gülme geliyo, yiğit özgürün “manyak mısın oğlum, dayınla evlenip nabıcan?” karikatüründen dolayı. hahahha ya bence çok komik ya.

ha ne diyorduk eşçinsel evliliği. bir kısım vatandaşlar da hayır dediler. başı bizim türk mahalleleri çekiyo. muhafazakar avustralyalıların en sadık dostu bizimkiler çıktı. normalde göçmen sevmeyen sağcı siyaset şu an bizimkileri el üstünde tutuyordur resmen.

bir de bu arada dünya kupası elemeleri vardı. goydu çocuğu aussiler, seneye rusyadalar. biz gidemedik biliyorsunuz ama bir çok ülemaya göre en büyük taraftar grubu türkler olacakmış dünya kupasında. hem yakın, hem de bir maç izleyip geleceğiz kisvesi altında hanımdan izni koparan bilete başvuruyormuş. bak bak seksist değilim diyo laflara bak. ya arada böyle densiz konuşuyoruz.

okuyucu bir de sağda solda star warsta asiler aslında terörist mi, galaktik imparatorluğa karşı çıkarak doğru bir şey mi yaptılar, death star patladığında içerideki çalışanların canlarına ne oldu muhabbeti duyuyorum. çok kafam karıştı. bunlar hep batının oyunu mu? yoda denen yaşlı osuruk aslında imparator olamadığı için mi böyle davranıyor? bilemiyorum altan, bilemiyorum.

işte böyle sevgili okuyucu. gündem böyleyken böyle. havalar ısındı, otuz iki dereceleri gördük, ağlamıyoruz, gözümüze güneş kremi kaçtı.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s