cennet yaşım..

hiç hayal etmemiştim.. 33 yaşımı yani.. çocukken bazı büyük yaşlarımı hayal ederdim. mesela önce 19… neden 19 bilmiyorum ama evcilik oynarken kendimizi roller seçerdik ben hep 19 yasında olurdum. kocaman bir yaştı oooon dokuuuz…

sonra üniversite yıllarımda, ileride nasıl biri olarak görüyorum kendimi diye düşünürdüm. 28 hayal ederdim. 30 derdim.. ama ötesine hiç gitmemişim..

ve şimdi 33..

Rahmetli anneannem derdi ki; “bütün insanlar ölüp de cennete gittiklerinde öldüklerinde kaç yaşında olurlarsa olsunlar, cennette 33 yaşında olurlar. herkes 33 yaşında olacak cennette.

cennet yaşım diyorum bu nedenle bu yaşıma…cennet yaşıma diğer yaşlarımdan farklı girdim.. düşünerek..

dünya denen gezegendeki 33.yılıma girdiğim dün itibari ile .. tam 12045 yazı ile on iki bin kırk beş gün yaşamışım. 289080 saat geçirmişim. 33 kere yaz 33 kere güz görmüşüm… dün itibari ile 7 cumhurbaşkanı olmuş ben dünyaya geldim geleli..16 orta-büyük deprem olmuş memlekette.. 2 körfez savaşı gördüm.. canlı yayında savaş izledim.. 10larca defa filistin israil draması izledim… sovyet sosyalist cumhuriyetler birliği diye bir ülke’yi hayat bilgisi dersinde öğrendim. Sonra yıkılmasını kafam almadı. Bosna Hersek’te yasanan vahşeti televizyondan izledim. cocuktum ve hayatımda ilk şiiri bu savaşta ölen çocuklar için yazdım.. çok küçüktüm Benazir Butto’yu TVlerde gördüm. kim oldugğunu pek anlamadım ama gördüğüm en güçlü kadındı ve ona bakıp “büyüyünce başbakan olucam ben” dedim.. Prensen Diana’nın öldüğüne üzülen nesildendim..

çok calıstım.. çok tesler çözdüm yaşıtlarım gibi. güzel okullara gittim.. güzel sınavlarda güzel sonuçlar aldım.. çok kitap okudum. güzel kitaplar okudum. güzel filmler izledim.. güzel tiyatro oyunları izledim.. güzel müzikler dinledim.. güzel resimlere baktım.. güzel şehirler gördüm.. güzel denizlere güzel nehirlere baktım.. zaman zaman yazılar yazdım.. güzel acılar çektim.. güzel göz yaşlarım doldu.. çok güzel düştüm bazen.. güzel yaralarım oldu dizlerimde yama misali.. güzel kahkahalar attım, hem ne çok..

güzel insanlar tanıdım. güzel insanlar sevdim.. güzel dostlar,arkadaşlar edindim.. güzel anlar güzel anılar yaşadım onlarla. güzel fotoğraflar oldu bu güzel anlar zihnimde.. kimseye gösteremeyeceğim, yalnız bana ait fotoğraflar.. bunları biriktirdim 33 yıl boyunca.. güzel dostluklar ve güzel fotoğraflar..

çok bilgece şeyler yazmak isterdim, 33 yılda öğrendiklerime dair en az 33 madde yazmak isterdim… ama yok.. 33 yılda sanırım tek bir şey öğrendim..

” asıl olan insan, asıl olan dostluk, asıl olan aşk ve sevgi, gerisi teferruat..”

Klimt_Tree_of_Life_1909

iyi ki varsınız sevgili ailem ve dostlarım.. iyi ki varım.. iyi ki varsınız.. iyi ki varsın Ruh’um..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s