save water drInk beer!

çevreye sahip çıkmak lazım. yaşadığımız her yer bizim evimiz. bu minvalde hareket eden bir çevre kuruluşu ve bira fabrikası bir araya gelip güzel bir etkinlik yaptılar bu hafta sonu. clean cost collective derneği ve stone&woods bira fabrikasının ortaklaşa düzenlediği etkinlikte melbourne şehrinin kalbi olan yarra nehrinin çevresi gönüllüler tarafından temizlendi. çok büyük bir kalabalık olmasa da aynı amaç uğruna çevreyi seven bir grup olarak güzel bir işe imza attık. gülce’nin bulduğu etkinlikte iki saat kadar nehir kenarı ve çevresindeki park alanında ne kadar çer çöp varsa bize verilen çuvallara doldurup, teslim ettik. işi düzenleyen yetkili abiler tarttı hatta bunları, ne kadar toparladık bakalım diye.
IMG_2915

gülce’nin tespiti gibi para ile yapsak belki üstünkörü yapacağımız işi gönüllü olunca her noktasına kadar yaptık. bildiğin kolumuz bacağımız ağrıdı. açıkçası çöp toplarken ne fotoğraf çekebildik, ne başka bir şey. çalıştık ya bildiğin.
sonrasında stone&woods sposorluğunda melbourne şehir merkezinden testing grounds denen alanda etkinliğe katılanlarla güzel bir eğlence oldu. biralar içildi, sohbetler edildi, müzik dinlendi. etkinliğin kendisi çok güzelken bir de üstüne bu organizasyon süper geldi.
IMG_2927

çok çok zevk aldığımız, içinde yaşadığımız şehre bir katkımız olduğu için çok iyi hissediyoruz. her ne kadar düzenli toplum olsa da buranın da ayısı var, pisliğini sağa sola atan, ama bir nebze daha az. nehrin temiz olması sadece insanlar için değil orada yaşayan balık, martı, siyah kuğu ve diğer kuş cinsleri içinde çok önemli.
etkinlik vasıtası ile iki yeni arkadaşımızda oldu. şehirde yaşayan çok muhabbetli iki arkadaşa sahip olduk. birisi ingiliz kökenli, diğeri ütopik olarak kanada, isveç ve yeni zelanda pasaportlarına sahip.
günün sonunda gayet keyifli ve yorgun olarak eve döndük. gönüllü çalışmak çok zevkli bir iş. ileriki zamanlarda daha çok katılacağız. hem şehre hem insanlara hem kültüre adaptosyonu inanılmaz hızlandırıyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s